Compliance Officer
- Administracja

Opis stanowiska

Zadania, które przed Tobą postawimy:

  • Przygotowanie strategii compliance,
  • Opracowywanie planów, opinii, procedur oraz zapewnianie ich zgodności z przepisami prawa, wymogami regulacyjnymi i umownymi w zakresie sankcji wojennych, gospodarczych i finansowych,
  • Opracowywanie regulaminu pracy Zarządu i projektów uchwał Zarządu wraz z prowadzeniem rejestru uchwał,
  • Sporządzanie pism wewnętrznych, przygotowywanie i konsultowanie pism Zarządu, prowadzenie rejestru umów przedsiębiorstwa oraz monitorowanie terminów zapadalności umów,
  • Inicjowanie, pomoc w przygotowywaniu oraz nadzór wdrażania wewnętrznych procedur i standardów organizacji w zakresie etyki i metod działania,
  • Monitorowanie zmian w przepisach prawnych polskich i unijnych,
  • Identyfikacja i ocena ryzyka wynikającego ze zmian w przepisach prawnych,
  • Aktualizacja procedur dotyczących ochrony danych osobowych (RODO),
  • Współpraca we wdrażaniu procedury zapewniającej przestrzeganie standardów postępowania z informacjami poufnymi,
  • Współpraca w opracowywaniu oraz wdrożeniu procedury AML,
  • Współpraca przy opracowywaniu oraz wdrażaniu systemu whistleblowing,
  • Sprawowanie regularnej kontroli przestrzegania oraz korygowanie wdrożonych procedur i zabezpieczeń,
  • Doradzanie oraz opracowywanie opinii w zakresie obowiązujących przepisów prawa, standardów rynkowych oraz dobrych praktyk,
  • Prowadzenie szkoleń dla pracowników z zakresu przepisów compliance,
  • Zapobieganie konfliktom interesów w przedsiębiorstwie,
  • Przygotowanie raportów i sprawozdań dla Zarządu w zakresie przestrzegania przepisów prawa i wewnętrznych procedur.

    Dozwolone formaty: pdf, docx, doc, odt

    Wymagania

    • Wykształcenie wyższe prawnicze,
    • Znajomość regulacji prawnych i praktyk rynkowych w zakresie działalności gospodarczej lub gotowość ich poznania oraz wdrożenia,
    • Umiejętność przygotowywania wewnętrznych aktów prawnych, regulaminów,
    • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego,
    • Umiejętność analitycznego myślenia,
    • Dobra organizacja czasu pracy,
    • Samodzielność i inicjatywa w wykonywaniu powierzonych obowiązków.

    Oferujemy

    • Pełną wyzwań pracę w nieustannie rozwijającej się firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,
    • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę/współpracę B2B,
    • Solidny proces wdrożenia, a w późniejszym czasie dużą samodzielność i swobodę przy realizacji powierzonych zadań,
    • Dostęp do unikalnej wiedzy, szereg szkoleń wspierających rozwój zawodowy i kompetencji,
    • Rodzinną atmosferę, pracę w warunkach partnerstwa i koleżeństwa.